V letu 2019 (november) smo postali partner Društva Barka, projektu v katerem bomo sodelovali na področju krepitve področja prostovoljnega dela, medsebojnega povezovanja in delitve primerov dobre prakse.
Projekt bo trajal do oktobra 2021.
Smo pridruženi partner v projektu Socialna aktivacija Gorenjske (sklop 2), katerega vodilni partner konzorcija je Ljudska univerza Kranj. Omenjen projekt traja od 23.9.2019 do 30.9.2022, financerja sta Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropski socialni sklad.
Nosilec projekta je Zavod O (Zavod škofjeloške mladine), katerega namen je spodbujanje kreativnosti na različnih poljih umetnosti (vizualna, likovna, literarna, glasbena). Projekt bo najintenzivneje potekal od januarja do marca 2019, obiski kulturno-umetniških ustanov pa bodo v okviru projekta izvajani tekom celega leta.
Zavod O je v okviru projekta MUTUNK pripravil program ustvarjalnih delavnic (skupaj 23) s poudarki na raznolikosti ustvarjalnih praks ter postopnem uvajanju udeležencev v širši kulturni prostor. Za izvedbo programa je zagotovil mentorsko, podporno osebje ter potrebne material. Ustvarjali smo z glino, se preizkusili v kreativnem pisanju, fotografirali, imeli vaje iz javnega nastopanja in igranja, preizkusili smo naše rezbarske zmožnosti, pekli tradicionalne loške kruhke, izdelovali inštrumente iz recikliranih materialov ter spoznali tehnologijo sitotiska. Center KORAK, Kranj je pri tem procesu sodeloval z zagotavljanjem strokovne pomoči oz. osebja, ki je usposobljeno za delo s ciljno skupino ter zagotovil varne in primerne prostore za izvedbo programa.
Z Univerzo v Mariboru, Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko od 9.1.2018 aktivno sodelujemo z v raziskovalnem projektu Socio-tehnološka platforma inteligence za podporna okolja, SAIAL, ki raziskuje dodano vrednost več modalne interakcije v varovanih in podpornih okoljih (IADL tehnologija).
V naslednjih korakih raziskave bomo sodelovali v 2. fazi raziskave, kjer se bodo izvajali usmerjeni intervjuji, v 3. fazi projekta pa bodo uporabniki sodelovali v procesu demonstracije podporne tehnologije.
Projekt financira Evropski sklad za razvoj in Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.
S Tehniškim šolskim centrom smo sodelovali v projektu RISE (Regional Innovation Hubs for Strengthening Social Entrepreneurship through Cross-Border Community Projects ) v okviru programa ERASMUS+, KA2, št. pogodbe: 2017-1-DE02-KA202-004173, v obdobju od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2019. Namen projekta RISE je bilo oblikovanje podpornih okolij za razvoj inovativnih podjetniških idej - Innovative Hubs - na šolah.
S Tehniškim šolskim centrom smo sodelovali do zaključka projekta, kjer so študentje svojo poslovno idejo od leta 2018 nadgrajevali z našimi strokovnimi znanji.
Cilj sodelovanja je bil razvoj uporabnega in funkcionalnega prototipa invalidskega vozička na različne vrste pogonov, ki bo namenjen tudi osebam po pridobljeni možganski poškodbi in bi posledično lahko postal del dolgotrajne in celostne rehabilitacije.
S ciljem vključevanja uporabnikov Centra KORAK, Kranj sodelovalnega dela in interakcije v skupini ter ohranjanja naučenih znanj in učenja novih znanj sodelujemo s KŠK Kranj že od leta 2017.
Skupaj s Klubom študentov Kranj, ki so se na podlagi svojega delovanja usmerili tudi v projekt s socialno noto in si zadali cilj prispevati k lokalni skupnosti.
V okviru Ljudske univerze Kranj, ki je vodilni partner konzorcija, od 4.1.2017 sodelujemo v projektu VGC (Večgeneracijski center Gorenjske).
Projekt traja do 20.9.2021 in bomo tudi v nadaljevanju projekta sodelovali v različnih projektnih aktivnosti, kot so kuharske delavnice in potopisna predavanja s strani njihovih prostovoljcev. Projekt financirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropski socialni sklad.
Projekt Zaposlitvene rehabilitacije, ki ga delno financira Evropska unija, in sicer Evropski socialni sklad, vzpostavlja program, ki bo dolgoročno zaposloval osebe z določeno stopnjo invalidnosti. Poudariti je potrebno trajnostni vidik in posledice projekta, ki pomeni napredek v izboljševanju stanja na področju zaposlovanja invalidov in njihove enakosti oziroma konkurenčnosti na trgu dela. Poleg direktnega vpliva na psihosocialni položaj rehabilitanta, ki mu delo omogoči kvalitetnejšo življenje in boljši ekonomski položaj v družbi, njihova zaposlitev vpliva dobro tudi na njegovo ožje in širše socialno okolje.
Namen projekta je s pomočjo mednarodnega sodelovanja in povezovanja oblikovati program usposabljanja, ki bo namenjen pridobivanju temeljnih znanj in veščin o pridobljenih poškodbah možganov ter oblikovanju pozitivnega odnosa do dela z osebami po pridobljenih poškodbah možganov.